Tu zacznij

Witam serdecznie na moim Blogu. Jestem Bartłomiej Karpisz i chciałbym Was zabrać w fascynującą podróż. Tytuł strony nie jest przypadkowy. W dniu dzisiejszym jestem zaledwie na początku drogi której celem są Mistrzostwa Olimpijskie.
Wielu z was z góry założy, że takie rzeczy są zarezerwowane tylko dla super utalentowanych i wybitnych osób. To właśnie popchnęło mnie do założenia bloga. Jeszcze rok temu nikt nie postawiłby złamanego grosza na mnie, byłego zawodnika który po trzech latach przerwy postanowił powrócić do pływania. Początkowo myślałem o połączeniu studiów z treningami w Polsce. Jednakże wizyty w klubach z różnych części kraju nie dawały oczekiwanych perspektyw. Trenerzy nie chcieli podjąć się pracy z kimś, kto nie legitymował się wystarczająco dobrymi czasami, a połączenie studiów ze sportem od razu starali mi się wybić z głowy. Gdy zdałem sobie sprawę, że w kraju nie znajdę możliwości treningu, podjąłem decyzje o wyjeździe. Od 15 września 2012 roku jestem studentem na Uniwersytecie w Bristolu, który umożliwił mi powrót do pływania. W Wielkiej Brytanii rozpocząłem więc nie tylko studia ale i sportową karierę. Dzisiaj stoję już twardo na drodze ku swym celom, nie tylko sportowym, ale i edukacyjnym. Mam więc nadzieję, że będziecie mi w niej towarzyszyć.
Na blogu będę zamieszczał treści nie tylko powiązane ze sportem, ale i z edukacją. Studiowanie za granicą staje się coraz popularniejsze, więc chciałbym się podzielić swym doświadczeniem w tym temacie. W pływaniu również mam spore doświadczenie, tym bardziej że przez pewien okres czasu uprawiałem pływanie szybkie(płetwonurkowanie). Tak więc, mam nadzieję że każdy z Was znajdzie coś interesującego na tym blogu, czy to o pływaniu, studiach, czy też samej drodze do Mistrzostw Olimpijskich.